Liverpool me transfer të madh prej 80 milionë eurosh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Liverpool me transfer të madh prej 80 milionë eurosh

12:32 | 28 Mars 2020

Liverpool e transferon Dembelen për 80 milionë euro?

Liverpool do të jetë në gjendje të transferonte dështimin e Barcelonës, Ousmane Dembele për 80 milionë euro.

Liverpool Echo raporton se ‘The Reds’ vazhdojnë të jenë të interesuar për transferimin e talentit francez, përcjell lajmi.

Ish sulmuesi i Borussia Dortmundit nuk ka arritur të tregojë më të mirën e tij te Barcelona, dhe katalanët janë pajtuar ta shesin, për një çmim të arsyeshëm.

Jurgen Klopp është një admirues i madh i 22 vjeçarit, dhe nëse duhet të forcojë pjesën sulmuese në sezonin e ardhshëm, thuhet se Demble do të jetë i hapur për idenë e transferimit në Angli.

Dembele këtë sezon ka zhvilluar pesë ndeshje në La Liga, duke shënuar edhe një gol.

Komento: