Luis Suarez komenton debutimin e tij te Atletico – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Luis Suarez komenton debutimin e tij te Atletico

22:45 | 27 Shtator 2020

Luis Suarez i lumtur për debutimin te Atletico.

Luis Suarez ia ka bërë sefte me Atletico Madridin.

Suarez, që pak ditë më parë la Barcelonën, debutoi sonte kundër Granandës, në fitoren e thellë prej 6-1 të Atletico Madridit.

Ai u inkuadrua në lojë në minutën e 70’ dhe për 20 minuta, shënoi dy gola dhe asistoi për një tjetër.

“Jam shumë i lumtur me debutimin, për golat, edhe më i lumtur me tri pikët për të nisur La Ligën ashtu siç donim”, u shpreh Suarez.

Për largimin nga Barcelona: “Janë situata që ndodhin në futboll, vjen një moment ekipi ka nevojë për ndryshime, gjithashtu edhe për lojtarët është mirë të ndërrojnë ambient. Klubi më ka bërë një pritje të mrekullueshme dhe kjo u vërejt menjëherë”, tha Suarez.

Komento: