Maldini nuk e ka ndërmend të ndalet, po e transferon super lojtarin nga Ligue 1 – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Maldini nuk e ka ndërmend të ndalet, po e transferon super lojtarin nga Ligue 1

12:41 | 16 Shtator 2020

AC Milan i ka kërkuar Bordeaux informacion në lidhje me mesfushorin e tyre kroat Toma Basic.

SportskaCentrala raporton se Milani është shumë i interesuar për ish-yllin e Hajduk Split Toma Bašić, madje shtoi se mesfushori 23-vjeçar me sa duket do të përfundojë një lëvizje në San Siro për 10 milionë euro, përcjell ORAinfo.

Basic nënshkroi për Girondins në gusht 2018, dhe që atëherë ai ka luajtur 48 ndeshje, duke shënuar gjashtë gola dhe duke shtuar tre asistime dhe me sa duket konsiderohet si zëvendësimi për Rade Krunic.

Krunic është një objektiv prej 8 milionë euro për skuadrën e Bundesligës SC Freiburg, me Rossonerët të lumtur për të shkëputur kontratën me lojtarin pas një viti të vështirë.

Tani po raportohet se Milani me të vërtetë ka interes të nënshkruajë me Basic aq sa drejtori teknik Paolo Maldini i ka kërkuar Bordeaux informacione për lojtarin.

Kërkesa e klubit të Ligue 1 është 10 milionë euro, që do të thotë se shitja e Krunic për 8 milionë euro e lartpërmendur do të mbulonte pjesën më të madhe të tarifës së kërkuar nga klubi francez. /ORAinfo/

Komento: