Maldini po e transferon yllin 35 milonësh nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Maldini po e transferon yllin 35 milonësh nga Serie A

12:30 | 03 Gusht 2020

Drejtori i Milanit Paolo Maldini mund të bëjë një përpjekje tjetër për të nënshkruar me yllin e Udinezes Rodrigo De Paul gjatë verës.

Siç vëren Calciomercato, De Paul shënoi pas fitores 1-0 ndaj Sassuolo për të mbyllur sezonin dhe ndjen se kapitulli me Udinez tani është ‘i mbyllur’ ndërsa e sheh veten ‘duke luftuar për gola si Scudetto dhe Champions League’, përcjell ORAinfo.

Udinez arriti që De Paul të angazhojë në një rinovim afatgjatë, por me premtimin se do ta linte nëse ofertat bindëse arrijnë në fund të sezonit.

Besimi i mesfushorit dhe rrethuesit të tij është se ka ende disa mundësi, edhe në Itali, megjithëse është vendosur një çmim prej 35 milionë eurosh.

Në të kaluarën Inter dhe Napoli kanë menduar për nënshkrimin e argjentinasit, megjithatë nga Argjentina ka konfirmime për interes konkret nga Juventus, me Paulo Dybala një admirues i bashkatdhetarit të tij.

Sidoqoftë, raporti shton se Maldini ka krijuar kontakte me agjentin e 26-vjeçarit në dritaret e fundit dhe ato dialogje nuk janë të fjetura.

Gara për Nr.10 të Udineses sapo ka filluar, por De Paul ka hyrë zyrtarisht në treg. /ORAinfo/

Komento: