Manchester City ‘deklason’ Leicester Cityn – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester City ‘deklason’ Leicester Cityn

20:40 | 21 Dhjetor 2019

Man City e ka mposhtur Leicester Cityn me rezultat 3-1 në ‘Etihad’

Skuadra e Pep Guardiolës ia ka ndalur hovin Leicester Cityt, duke e mposhtur 3-1 në Etihad Stadium.

Manchester City e pa vetën në disavantazh pas 22 minutave lojë. Jamie Cardy shënoi për 0-1.

Por, para se skuadrat të shkojnë në pushim të pjesës së parë, Man City përmbysi gjithçka.

Riyad Mahrez e Ilkay Gundogan shënuan për 1-1 dhe 2-1, derisa në pjesën e dytë shënoi edhe Gabriel Jesus, për rezultatin përfundimtar 3-1.

Kjo fitore e Man City i konvenon Liverpoolit që tani është 10 pikë para ndjekësit më të afërt, pikërisht Leicesterit, derisa City mbetet 11 pikë prapa.

Skuadra e Jurgen Klopp gjithashtu e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Komento: