Manchester City e blen yllin e Valencias – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester City e blen yllin e Valencias

22:32 | 04 Gusht 2020

Manchester City ka arritur marrëveshje me Ferran Torres.

City e ka blerë anësorin spanjoll Ferran Torres nga Valencia, për një shumë fillestare prej 23 milionë euro, pluse bonuse.

Anësori i ekipit kombëtar U21 i Spanjës është blerja e parë e Pep Guardiolës këtë verë.

Torres vjen në City pas largimit të Leroy Sane, i cili iu bashkuar Bayern Munichut muajin e kaluar.

20-vjeçari ka dalë nga akademia e njohur e Valencias dhe i shënoi katër gola në 34 ndeshje sezonin e kaluar, të cilin Valencia e mbylli në vendin e nëntë në La Liga.

Ai vlerësohet si njëri prej talenteve më premtues të Spanjës, por Valencia u desh ta shiste atë dhe lojtarë të tjerë për shkak të krizës financiare.

City pritet ta zyrtarizojë edhe blerjen e Nathan Ake, për të cilin Bournemouth ia pranoi ofertën në vlerë 45 milionë euro.

Komento: