Manchester City me fitore të ngushtë kundër Arsenalit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester City me fitore të ngushtë kundër Arsenalit

21:28 | 17 Tetor 2020

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Arsenalit.

Manchester City ka fituar me rezultat të ngushtë kundër Arsenalit në Etihad Stadium. Një gol i shënuar në minutën e 23-të nga Sterling ka vendosur fatin e këtij takimi

Arsenali ka qenë i pafuqishëm në përballjen e tyre kundër Manchester City në Etihad Stadium, ku ka humbur me rezultat 1-0.

Fillimi i pjesës së parë ishte më i mirë për Manchester Cityn që vazhdonte të sulmonte dhe ata erdhën të goli në minutën e 23-të me anë të Raheem Sterling.

Në këtë pjesë Arsenali pati disa raste të mirë me anë të Saka por që nuk i konkretizoi, derisa City ka mundur ta shënonte golin e dytë nëse goditjen e Mahrez nuk do të priste Leno.

Pjesa e dytë ishte një pjesë pa shumë raste të krijuara nga asnjëra skuadër të arrijë që të shënojë.

Pas kësaj fitoreje Manchester City gjendet në vendin e 10-të me vetëm 7 pikë, ndërkaq Arsenali është në vendin e pestë me 9 pikë.

Komento: