Manchester United- Inter, po e bëjnë shkëmbimin e madh

14:11 | 24 Korrik 2020

Unitedi interesohet për Perisicin gjatë bisedimeve me Interin për Sanchezin, mund të ketë shkëmbim lojtarësh.

Manchester Unitedi ka shprehur interes për anësorin nën pronësit të Interit, Ivan Perisic.

Reprezentuesi kroat aktualisht është huazuar te Bayern Munichu, pasi i është bashkuar në janar.

Sipas mediumit Foot Mercato, Unitedi ka pyetur për Perisicin gjatë bisedimeve rreth planeve të Interit për të zgjatur huazimin e Alexis Sanchez për Ligën e Evropës këtë sezon.

Interi dëshiron 15 milionë euro për të shitur Perisicin, megjithëse perspektiva e një shkëmbimi të drejtpërdrejtë me Alexis është rritur.

Unitedi nuk është i vetmi pretendent anglez për Perisic, pasi kroati pëlqehet edhe nga Tottenahami dhe Evertoni gjithashtu.

Komento: