Manchester United po e blenë futbollistin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester United po e blenë futbollistin e madh

21:44 | 23 Shtator 2020

Manchester United po tenton ta blejë lojtarit e njohur.

Man Utd mund të transferojë një tjetër lojtar të Ajaxit, pas blerjes së Donny van de Beek.

‘The Sun’ bën të ditur se ‘Djajtë e Kuq’ janë duke monitoruar mbrojtësin e majtë, Nicolas Tagliafico.

Manchester United kanë qenë të lidhur shumë me Alex Telles të Portos, por tani kanë identifikuar Tagliaficon si një objektiv rezervë.

Argjentinasi, ka edhe dy vite kontratë me Ajax, dhe kartoni i tij vlerësohet rreth 25 milionë euro.

Manchester United në ndeshjen e vetme të zhvilluar në Premierligë këtë sezon, janë mposhtur në shtëpi nga Crystal Palace, 1:3.

Komento: