Manchester United zbulon dy nënshkrimet e para gjigante – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester United zbulon dy nënshkrimet e para gjigante

17:57 | 21 Dhjetor 2019

Manchester United, thuhet se janë të vendosur të bëjnë dy transferime të mëdha gjatë afatit kalimtar të janarit.

Duke mos arritur të zëvendësojë lojtarët e profilit të lartë gjatë verës, Ole Gunnar Solskjaer pothuajse me siguri do të forcojë skuadrën e tij në fillim të vitit 2020,përcjell ORAinfo.

Sipas Goal, Erling Braut Haaland dhe Christian Eriksen mund të jenë objektivat më realistë për United.

Ole Gunnar Solskjaer ka punuar më parë me Haaland të Red Bull Salzburgut vlerësuar si një nga lojtarët më të mirë të rinj në Evropë gjatë kohës së tyre në Molde.

Eriksen që ka pak më shumë se gjashtë muaj që ka mbetur në kontratën e tij, Tottenham Hotspur janë të hapura për të shitur lojtarin, madje edhe për një nga rivalët e tyre të drejtpërdrejtë./ORAinfo/

Komento: