Mandzukic aty ku askush s’e pritste – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mandzukic aty ku askush s’e pritste

22:41 | 20 Shtator 2020

Mandzukic befason me klubin e ri.

Mario Mandzukic thuhet se ka arritur akord me Lokomotivën e Moskës.

Kroati ishte pa klub, që pas largimit nga skuadra nga katari dhe tani duket se do ta vazhdojë karrierën në Rusi.

Lokomotiva e Moskës thuhet se ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin.

Mandzukic do firmosë një kontratë dy vjeçare me klubin rus ku do përfitojë 2.7 milionë euro në vit.

Për 34-vjeçarin ishin të interesuar edhe skuadra nga Seria A.

Komento: