Me këtë ofertë Inter synon ta mbajë në skuadër Skriniarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Me këtë ofertë Inter synon ta mbajë në skuadër Skriniarin

18:31 | 23 Shtator 2022

Interi ,dëshiron të mbajë skuadrën që ka ndërtuar, pasi beson se ka skuadrën më të mirë në Serie A, pavarësisht se nuk ka arritur rezultatet që kishin shpresuar.

Prandaj, ata nuk duan që lojtarët që konsiderojnë se kanë rëndësi të madhe të largohen nga ekipi, përcjell ORAinfo.

Italianët po përpiqen të mbajnë Milan Skriniar, i cili përfundon kontratën me klubin në fund të sezonit aktual dhe mund të negociojë me çdo klub tjetër në janar. Sllovaku ka tërhequr interes nga disa prej klubeve më të mira evropiane, duke përfshirë Real Madrid, PSG, Chelsea dhe Tottenham.

Giuseppe Marotta, CEO i klubit, sipas ‘La Gazzetta dello Sport’, dëshiron të takohet me qendërmbrojtësin pas ndeshjes së parë të UEFA Champions League kundër FC Barcelona. Një pjesë e madhe e mundësive të tyre për t’u kualifikuar në 16-shen e fundit janë në rrezik.

Inter Milan do t’i ofrojë atij një rinovim me një pagë prej gjashtë milionë euro në vit, pavarësisht se PSG i ofroi atij nëntë milionë gjatë afatit kalimtar të fundit. Nëse ata nuk marrin një rinovim të kontratës para janarit, ata do të shqyrtojnë ofertat përpara se ta shohin atë të largohet falas në verë./ORAinfo/

Komento: