Me tri kamera vjen ‘iPhone’-i i ardhshëm – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Me tri kamera vjen ‘iPhone’-i i ardhshëm

09:48 | 24 Qershor 2019

‘iPhone’-i i ardhshëm me tri kamera.

Mungojnë disa muaj nga hedhja në treg e iPhone-it të ri, që do të karakterizohet nga një dizajn pothuajse identik me gjeneratën e mëparshme, me përjashtim të pjesës së pasme.

Risia e këtij modeli është sistemi fotografik, i cili do do të ketë tri kamera të vendosura brenda një kuadrati të vogël.

Gjithashtu, mbërrijnë parashikimet edhe mbi iPhone 2020.

Sipas analistit Ming-Chi Kuo do të ketë dy modele me lidhjen 5G dhe një me LTE.

Dhe të gjithë smartfonët e ardhshëm të Apple do të kenë ekranin Oled, por gjithmonë duhet të ketë një diferencim në madhësi.

Modeli më i vogël do të jetë 5,4 inç në krahasim me 5,8 aktualisht dhe modeli ”Max” do të rritet nga 6,5 në 6,7 inç./atsh/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!