Mertens “tradhëton” Ancelottin, afër gjigantit evropian

18:13 | 14 Dhjetor 2018

Sulmuesi i Napolit, Dries Mertens, është duke u vëzhguar nga disa skuadra të mëdha në Evropë.

Ndër këto, Chelsea Maurizio Sarri është i interesuar, trajneri i cili nisi karrierën belgut, sa ishte në Napoli përcjell ORAinfo.

Duke nënshkruar tashmë Jorginhon nga Napoli dhe Hysaj është raportuar të jetë afër Stamford Bridge, Chelsea mund të bëjë një marrëveshje të tretë në më pak se një vit me Partenopei.

Në fakt, siç raportohet nga “The Times”, Chelsea së shpejti mund të bëjë një lëvizje për Mertens, i cili me kënaqësi do të ribashkohej me ish-trajnerin e tij në një mjedis të ri.

Megjithatë, pavarësisht nga raportet, duhet të theksohet se vetë Mertens ka deklaruar se është i lumtur në Napoli.

Prandaj, për të bërë një marrëveshje, ndoshta do të marrë disa negociata nga ekipi i Chelseas si me Napoli dhe Mertens, e cila tani është luajtur në Itali për pesë vjet./ORAinfo/

Komento: