Milan 4:2 Juventus, lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan 4:2 Juventus, lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes

00:05 | 08 Korrik 2020

Milan ka shënuar fitore ndaj Juventus.

Milan ka fituar derbin e xhiros në Serie A, duke e mundur në ‘San Siro’ Juventusin 4:2, me përmbysje të rezultatit.

Pjesa e parë përfundoi 0-0, dhe në të dytën u shënuan gjashtë gola.

Juventus krijoi epërsi të dyfishtë me golat e Rabiot dhe Ronaldos.

Milan përmbysi gjithçka, duke shënuar nëpërmjet Ibrahimovic, Kessie, Leao dhe Rebic.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë derbi i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento: