Milan afër trasnferimit të lojtarit që vlente 100 milionë euro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan afër trasnferimit të lojtarit që vlente 100 milionë euro

13:08 | 30 Korrik 2021

Agjenti Claudio Pasqualin ka inkurajuar Milanin të provojë dhe të nënshkruajë me Isco nga Real Madrid duke pasur parasysh se si vlerësimi i tij thuhet se ka rënë.

Agjenti i njohur Pasqualin foli ekskluzivisht me mikrofonat e Tuttosport dhe u pyet se me cilin mesfushor sulmues Rossonerët duhet të nënshkruajnë për të zëvendësuar Hakan Calhanoglu, i cili u largua me një transferim falas për Interin, përcjell ORAinfo.

“Isco. Spanjolli ka një kalibër teknik nga Milano, ndryshe nga disa profile që i afrohen Rossonerëve. Përveç kësaj, është mjaft e qartë se ai nuk do të startojë në Real Madrid, që do të thotë se çmimi i tij është i përballueshëm, rreth 20 milionë euro. Vetëm disa vjet më parë ai ishte me vlerë 100 milionë. Unë do të orientohesha te Isco”, tha ai, përcjell ORAinfo.

Interesante, burimi spanjoll ABC raportoi dje se Isco nuk do të rinovojë marrëveshjen e tij me Real Madridin e cila është gati të përfundojë në qershor 2022, pasi ai dëshiron të luajë për një ekip tjetër ku ai ka të garantuar kohën e lojës.

Ata shtuan se 20 milionë euro janë vlerësimi i tij, por pengesa kryesore është neto prej 7 milionë eurosh në sezon (13 milionë euro bruto) që fiton 29-vjeçari.

Përkundër kësaj, Arsenali dhe klubet e tjera Premier janë të interesuar, ndërsa raporti gjithashtu përmendi se Milani është i etur për të nënshkruar me fituesin katër herë të Ligës së Kampionëve. /ORAinfo/

Komento: