Milan arrin marrëveshje me gjigantin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan arrin marrëveshje me gjigantin e madh

16:00 | 13 Janar 2020

AC Milan, ka mbyllur një marrëveshje me sponsorët kryesorë të Emirates për të zgjatur marrëdhëniet midis dy palëve përtej fundit të sezonit.

Marrëveshja e tanishme midis Rossoneri dhe linjës ajrore të Lindjes së Mesme skadon në 30 qershor, dhe të dy janë bllokuar në bisedime muajt e fundit për të provuar dhe arritur një marrëveshje mbi një rinovim, përcjell ORAinfo.

MilanNews deklaroi në shtator se Ivan Gazidis ka qenë në punë me Emirates për të vlerësuar mundësinë e zgjatjes së marrëdhënies, por që bisedimet u mbajtën edhe me sponsorë të tjerë të mundshëm për të ndihmuar në rritjen e të ardhurave, duke përfshirë mbajtësit e mundshëm të të drejtave të emërtimit për projektin e ri San Siro .

Sidoqoftë, partneriteti midis Milanit dhe sponsorit të tij më të gjatë të qëndrueshëm duket se do të vazhdojë, pasi Pietro Balzano Prota po raporton se të dy palët kanë arritur një marrëveshje vetëm me nënshkrimet që tani mungojnë./ORAinfo/

Komento: