Milan cakton shifrën e ‘çmendur’ për shitjen e Theo Hernandez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan cakton shifrën e ‘çmendur’ për shitjen e Theo Hernandez

16:53 | 11 Tetor 2021

Milan ka vendosur një vlerësim shumë të lartë për Theo Hernandez pasi ai tani po shkëlqen edhe për kombëtaren e Francës, si dhe klubin.

Theo filloi në finalen e mbrëmshme të Ligës së Kombeve të UEFA kundër Spanjës dhe ndihmoi Francën të përfundojë një rikthim, duke bërë asistimin për Kylian Mbappe për të shënuar golin e fitores thellë në pjesën e dytë.

Pasi u bë mbrojtësi i majtë më i mirë në Serie A, Hernandez tani po e shfaq veten në skenën ndërkombëtare dhe Calciomercato shkruan se 24-vjeçari është rikthyer në modë si një objekt dëshire për ‘shumë klube të mëdha në futbollin evropian’.

Ish -lojtari i Real Madridit ka një kontratë me Milanin deri në vitin 2024 dhe është padyshim një nga më të mirët në botë në rolin e tij dhe kjo është arsyeja pse drejtuesit e Rossonerëve e kanë bërë të qartë se do të duhet një ofertë prej rreth 80 milionë eurosh që ata madje të vijnë në tryezën e negociatave. /ORAinfo/

Komento: