Milan- Depay, vjen lajmi bombastik – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan- Depay, vjen lajmi bombastik

18:04 | 03 Tetor 2022

Lajm bombastik, Memphis Depay nga janari në Serie A.

Sulmuesi i Barcelonës, Memphis Depay pritet të largohet nga Camp Nou në merkaton e janarit, pasiqë kontrata i skadon në fund të sezonit.

Për Blaugranët afati kalimtar i janarit do të jetë mundësia e fundit për të përfituar para nga shitja e tij.

Depay gjatë verës ishte i lidhur me një transferim te Juventusi, por në fund operacioni dështoi.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Milan synon transferimin e Depay në merkaton e janarit.

Rosonerët janë të gatshëm të ofrojnë 5 milionë euro për kartonin e holandezit. Pioli e sheh Depay si një përforcim ideal për vijën e sulmit.

Bisedimet me Barcelonën do të fillojnë pas Botërorit dhe marrëveshja pritet të arrihet me lehtësi.

Komento: