Milan dështon ta transferojë yllin e Barcelonës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dështon ta transferojë yllin e Barcelonës

17:28 | 20 Dhjetor 2019

Milan dhe FC Barcelona nuk kanë arritur të përfundojnë me sukses negociatat për transferimin e qendërmbrojtësit të ri Jean-Clair Todibo.

19-vjeçari është duke u vlerësuar shumë në komunitetin e futbollit dhe është lidhur me një largim nga klubi në mënyrë që të marrë përvojën te ndonjë skuadër tjetër ,përcjell ORAinfo.

Sipas raportit të fundit, përfaqësuesi i të dy klubeve nuk ka qenë në gjendje të heqë bllokimin në negociatat për çështjen e klauzolës së blerjes.

Besohet se hierarkia e Barcës mezi pret që të përfshijë një klauzolë të blerjes në kontratën e lojtarit pasi ata duan të kenë një shans për të ri-nënshkruar lojtarin në të ardhmen ndërsa hierarkia e Milanit nuk është interesuar të shtojë ndonjë klauzolë të tillë në marrëveshje.

Todibo është bashkuar me Barcelonën në verën e vitit 2019 nga ekipi francez Toulouse për një tarifë transferimi të raportuar prej vetëm 1 milion €./ORAinfo/

Komento: