Milan dhe Bayern Munchen në “luftë” për yllin e Liverpoolin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dhe Bayern Munchen në “luftë” për yllin e Liverpoolin

17:42 | 17 Tetor 2021

AC Milan është gati të luftojë Bayern Munich në garën për të marrë sulmuesin e Liverpoolit, Roberto Firmino.

Duke pasur parasysh se Zlatan Ibrahimovic është 40 vjeç dhe Olivier Giroud tani është 35, Rossonerët vazhdojnë të jenë të lidhur me një numër sulmuesish të ndryshëm pasi ata kërkojnë të sjellin një qendërsulmues me cilësi të garantuar për të ardhmen,përcjell ORAinfo.

StopAndGoal po raporton se drejtuesit e Rossonerëve po synojnë lojtarët kryesorë për të përmirësuar skuadrën gjithnjë e më shumë në funksion të sezonit të ardhshëm, dhe njëri prej tyre është Firmino. Braziliani ka një kontratë që skadon në 2023 me Liverpoolin që dëshiron të revolucionarizojë sulmin e tyre.

Bayern Munich është i etur, por ka ekipe të tjera që janë të interesuar, me Milanin që mendon për 30-vjeçarin dhe pritet të sfidojë Bayernin për nënshkrimin. Kampionët e Bundesligës janë në pol, pasi mund të humbasin Lewandowski që është në pamjen e Manchester City të Guardiolës.

Firmino është pëlqyer nga Milani për vite me radhë dhe ai mund të transferohet në Itali kur ishte në fanellën e Hoffenheim në 2014 pasi Rossonerët patën mundësinë të nënshkruanin me të për 20 milionë euro, por gjithçka dështoi dhe një vit më vonë ai shkoi në Liverpool për 40 milionë euro. Rreth 30-40 milionë euro do të ishin të mjaftueshme këtë verë./ORAinfo/

Komento: