Milan dhe Juventus i vihen pas Coutinhos – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dhe Juventus i vihen pas Coutinhos

18:35 | 22 Shtator 2021

AC Milan dhe Juventus mund të kthehen si destinacione të mundshme për lojtarin e Barcelonës, Philippe Coutinho, thonë raportet në Itali.

Ish ylli i Liverpool dhe Inter duket se është gjithnjë e më pak një pjesë e planeve për skuadrën e Nou Camp, pasi ai bëri vetëm 12 paraqitje në LaLiga për ta sezonin e kaluar duke shënuar 2 gola dhe duke shtuar 2 asistime ndërsa ai është shfaqur vetëm dy herë këtë sezon,përcjell ORAinfo.

Barça është e gatshme ta dërgojë Coutinhon në huazim në janar në mënyrë që të kursejë para, duke paguar gjithashtu një pjesë të madhe të mega pagës së tij vetëm për ta hequr atë nga librat për një kohë.

Raporti shton se braziliani iu ofrua Milanit dhe Juves gjatë afatit kalimtar të verës, por asnjëri prej tyre nuk vendosi të ndiqte ndonjë gjë serioze. Përkundër kësaj, kushtet ekonomike tepër të favorshme gjithashtu mund të rihapin mundësinë e një lëvizjeje në San Siro ose në Torino. /ORAinfo/

Komento: