Milan do ta përforcojë mesfushën në janar me këta dy lojtarë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan do ta përforcojë mesfushën në janar me këta dy lojtarë

11:57 | 20 Dhjetor 2019

Gjigantët italianë të Serie A, Milan po vlerësojnë emrat e dy lojtarëve për të forcuar departamentin e mesfushës në afatin kalimtar të janarit.

Klubi me qendër në Milano po kalon një fushatë të ashpër në frontin vendas, ku ata po presin të paktën një largim në dritaren e transferimit të mesit të sezonit pasi mesfushori Franck Kessie ka të ngjarë të largohet nga klubi pasi ka tërhequr interesin nga numri i veshjeve në Evropë dhe sidomos nga Anglia, përcjell ORAinfo.

Sipas raportit të fundit, hierarkia e Milanit po vlerëson emrat e klubit belg K.R.C Sander Berge i Genk dhe veshja spanjolle La Liga e Celta Vigo Stanislav Lobotka për të forcuar departamentin e mesfushës për pjesën tjetër të fushatës.

Berge ka përfaqësuar Genk në 27 ndeshje në të gjitha garat ku ai ka arritur të shënojë katër gola ndërsa Lobotka kanë përfaqësuar Celta në 16 ndeshje të ligës në fushatën në vazhdim, ku ai ende nuk do të shënojë ose të sigurojë një asistim. /ORAinfo/

Komento: