Milan dorëzohet për kapitenin e tyre, alarmohet Barcelona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dorëzohet për kapitenin e tyre, alarmohet Barcelona

19:05 | 22 Prill 2021

Alarmohet Barcelona, Milan synon shitjen e Romagnolit.

AC Milan është duke u përgatitur për shitjen e kapitenit Alessio Romagnoli gjatë verës.

Romagnoli ka edhe 18 muaj kontratë të mbetur dhe negociatat për rinovim kanë ngecur, transmeton lajmi.net.

Me Gigio Donnarumman që i skadon kontrata në qershor, Milan nuk dëshiron të përsëris gabimin në situatën e Romagnolit.

Për këtë arsye, Milan ka vendosur ta shesë kapitenin nëse marrëveshja nuk do arrihet.

Romagnoli kërkohet nga shumë klube interesante, përfshirë Barcelonën.

Barcelona synon shitjen e Samuel Umtitit dhe atëherë do shikojë mundësinë e përforcimit me italianin.

Komento: