Milan ende nuk e ka mbyllur kuletën, po synon transferimin edhe të dy lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ende nuk e ka mbyllur kuletën, po synon transferimin edhe të dy lojtarëve

11:42 | 29 Shtator 2020

AC Milan është në kërkim të dy qendër mbrojtësve gjatë afatit të kësaj vere.

Me Alessio Romagnoli, Mateo Musacchil dhe Leo Duarte të gjithë aktualisht të padisponueshëm për përzgjedhje, menaxhmenti duhet të veprojë me shpejtësi për të forcuar departamentin e mbrojtjes pasi ka në dispozicion vetëm Matteo Gabbia dhe Simon Kjaer në këtë pjesë të fushës, përcjell ORAinfo.

Ll Corriere dello Sport, Rossonerët i kanë vënë sytë Takehiro Tomiyasu të Bolonjës dhe Wesley Fofana të Saint-Etienne, njëra prej të cilave duhet të jetë nënshkrimi i ri i Milanit për vijën e pasme.
Problemi është, megjithatë, që të dy konsiderohen shënjestra ‘të shtrenjta’.

Tomiyasu vlerësohet rreth 25-30 milionë euro nga Rossoblu dhe raportohet se ata kanë refuzuar oferta nga klubet e huaja këtë dritare, ndërsa Fofana është admiruar prej kohësh nga Milani, por flitet për një ofertë prej 40 milionë euro nga Leicester që ende mund të mos jetë e mjaftueshme.

Opsioni i tretë mbetet Matija Nastasic, i cili do të mbërrinte i huazuar me një mundësi për të blerë, por kjo është me të vërtetë vetëm një zgjidhje emergjente për Milanin që po punon në fronte të tjera. /ORAinfo/

Komento: