“Milan është pa shpirt, pa zemër dhe pa dinjitet” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Milan është pa shpirt, pa zemër dhe pa dinjitet”

10:02 | 23 Dhjetor 2019

Milan, po kalon nëpër një krizë të rezultateve.

Për këtë arsye edhe Kreu i partisë Lega Nord, Matteo Salvini ka komentuar humbjen 0-5 të AC Milan kundër Atalanta përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë në Instagram, përcjell ORAinfo.

“Çfarë turpi është Milani i sotëm, pa plane, pa topa, pa zemra, pa dinjitet, pa shpirt, pa një ide për të luajtur dhe pa një qëllim të përbashkët. Unë uroj Atalanta dhe tifozët e tyre që kanë një stadium dhe një ekip. Ne do të shiko kohë më të mira, “tha ai

Në titullin e videos, ish-ministri i Brendshëm shtoi gjithashtu: “Milani i sotëm ishte i papërshtatshëm, më i keq se qeveria PD-5Stelle”, kishte thënë a Salvini./ORAinfo/

Komento: