Milan fiton bindshëm ndaj Genoas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan fiton bindshëm ndaj Genoas

22:51 | 01 Dhjetor 2021

Milani më në fund kthehet te fitorja dhe shfrytëzon gabimin e Napolit, shkëlqen Messias.

Milani e ka mundur 3-0 në udhëtim skuadrën e Behramit që startoi për Genoan. Napoli ka gabuar në udhëtim te Sassuolo, duke barazuar 2-2 dhe tani ka vetëm një pikë më shumë se Milani.

Pas dy humbjesh dhe një barazimi, Milani më në fund është kthyer te fitorja.

Të besuarit Stefano Piolit e mundën 3-0 në udhëtim Genoan.

Junior Messias shkëlqeu në këtë mbrëmje, duke shënuar dy gola, derisa realizoi edhe Zlatan Ibrahimovic.

Kjo është një fitore e madhe që do ta ndihmojë Milanin të rikthejë besimin dhe të luftojë për titull në Serie A.

Napoli ka gabuar në udhëtim te Sassuolo, duke barazuar 2-2 dhe tani ka vetëm një pikë më shumë se Milani.

Komento: