Milan gjen ‘Piatekun e ri’, po e transferon edhe një lojtar polak – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan gjen ‘Piatekun e ri’, po e transferon edhe një lojtar polak

13:38 | 16 Shkurt 2019

Pas suksesit të Krzysztof Piatek, Milan thuhet se po synon transferimin e 16-vjeçarit polake Bartosz Zynek nga Zaglebie Lubin.

Sipas Przeglad Sportoëy, kuqezinjtë kanë qenë duke e kërkuar mesfushorin sulmues pasi polaku merr pjesë për kombëtarën në një turne nën 17 vjeç, përcjell ORAinfo.

Ai u rrit në Akademinë Rinore të QPR para se të kthehej në Poloni verën e kaluar.

Zynek i bën 17 vjetmuajin e ardhshëm dhe Milan shpreson se ai mund të ndjekë gjurmët e Janarit që nënshkruan me Piatek. /ORAinfo/

Komento: