Milan gjen zëvendësuesin e Ibrahimovcit nga Real Madridi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan gjen zëvendësuesin e Ibrahimovcit nga Real Madridi

13:18 | 23 Maj 2020

Përpara sezonit të ardhshëm, Milani po kërkon një sulmues të ri pasi Zlatan Ibrahimoviç pritet të largohet, ndërsa një i ri është i nevojshëm për projektin.

Sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, i cili merr në konsideratë strategjitë e transferimit të Milanit për verën, Luka Jovis është ende zgjedhja e tyre e parë, përcjell ORAinfo.

Sulmuesi i Real Madrid nuk ka pasur një sezon të mirë dhe një zbritje është kështu e mundur.

Sidoqoftë, për shkak të dëmtimit të serbit (një frakturë në thembër të këmbës së tij të djathtë), negociatat janë ngadalësuar.

Ralf Rangnick, i cili është në pozitë pole për të udhëhequr revolucionin në Milano, tani po vlerëson alternativa të tjera për sulmin.

Sipas gazetës, kuqezinjtë kanë vendosur edhe pamjen e tyre ndaj sulmuesit të AZ Alkmaar, Myron Boadu.

19-vjeçari shënoi 14 gola në 23 paraqitje të ligës këtë sezon, përveç 6 golave në 13 ndeshje në Europa League. /ORAinfo/

Komento: