Milan gjen zëvendësuesin e Rodriguez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan gjen zëvendësuesin e Rodriguez

15:06 | 22 Dhjetor 2019

Ricardo Rodriguez ,është një lojtar që nuk ka paraqitur për Milanin që nga janari. Mbrojtësi i plotë zviceran u rikthue sot kundër Atalanta 3 muaj pas paraqitjes së tij të fundit.

Kjo falë mungesës së Theo Hernandez për shkak të pezullimit. Ka ardhur në një kohë kur Ricardo ka nevojë për më shumë vazhdimësi në mënyrë që të mos humbasë vendin e tij në ekipin e tij kombëtar, në funksion të Kampionatit Evropian, përcjell ORAinfo.

Drejtorët Maldini dhe Boban po përballen me vështirësi në nevojën për të gjetur një zëvendësim për Zviceran, i cili është bërë i tepërt me kërkesat nga kuqezinjtë pas një funksionimi të dobët.

Javët e fundit, emri më i përsëritur ka qenë ai i Layvin Kurzawa, mbrojtësi i të majtës në pronësi të Paris Saint Germain i cili ka një kontratë që skadon në qershor. Ky është një profil që i përshtatet operacionit të Milanit, duke kërkuar një zgjidhje me kosto të ulët./ORAinfo/

Komento: