Milan hap bisedimet për transferimin e mesfushorit të Atalantas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan hap bisedimet për transferimin e mesfushorit të Atalantas

09:53 | 04 Gusht 2020

Milani dhe agjenti Beppe Riso diskutuan për mesfushorin e Atalanta, Matteo Pessina gjatë një takimi të hënën.

Riso ishte vërejtur duke lënë Casa Milan gjatë pasdites, dhe MilanNeës po pretendon se Pessina ishte me të vërtetë tema e bisedës.

Ai është sigurisht një ish-lojtar i sektorit të të rinjve të rossonerëve i cili u shit në Atalanta si pjesë e marrëveshjes që pa Andrea Contin të vinte në anën tjetër.

Lojtari aktualisht është me hua në Hellas Verona, por është në pronësi të La Dea akoma, megjithatë është dokumentuar mirë që Milani ka një klauzolë rishitjeje 50% dhe prandaj mund ta nënshkruajë atë për gjysmën e çmimit të ndonjë konkurrenti të mundshëm, përcjell ORAinfo.

Pessina shpesh rreshtohej përkrah Scaligeri në dy mesfushorë sulmues të vendosur nga trajneri i Hellas Ivan Juric në sistemin e tij 3-4-2-1, dhe parashikohet që ai të mund të hynte si një rotacion i hapur për të lejuar Hakan Calhanoglu të pushonte.

Pessina pësoi një dëmtim të keq në gju kundër Genovas në ndeshjen e fundit të sezonit, por dëmtimi i ligamentit është përjashtuar.

Tani, i takon Milanit të bëjë një përpjekje serioze për ta rikthyer pas tre vitesh. /ORAinfo/

Komento: