Milan hyn në garë për mbrojtësin 30 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan hyn në garë për mbrojtësin 30 milionësh

13:31 | 02 Gusht 2020

Milani është takuar me përfaqësusit e mbrojtësit të Norwich City, Ben Godfrey përpara një përpjekjeje të mundshme për ta nënshkruar atë gjatë verës.

Calciomercato kohët e fundit raportoi se në javët e kaluara, Milani dhe Roma kanë shfaqur interes, por ka pasur një zhvillim domethënës, përcjell ORAinfo

Javën e kaluar, menaxhmenti Rossoneri u takua me ndërmjetësit e lojtarit në një hotel të njohur Milanese dhe shprehu interes për 22-vjeçarin, me vlerë 30 milionë euro, pavarësisht nga transferimi i Norwich në Championship.

Menaxhimi i Kanareve duket se nuk dëshiron të bëjë zbritje, por Milani është serioz në lidhje me kryerjen e negociatave.

Interesim për lojtarin ka edhe gjiganti gjerman Bayern Munich.

Komento: