Milan i bie pishman, nuk po e shet yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan i bie pishman, nuk po e shet yllin e madh

19:59 | 18 Janar 2020

Sezoni i Samu Castillejo deri më tani ka qenë disi më i pëlqyeshëm.

Tani, megjithatë, Spanjolli në dukje e ka siguruar vendin e tij në njëmbëdhjetshën e fillimit.

Që kur Stefano Pioli kaloi në formacionin 4-4-2, Castillejo ka performuar shumë mirë për kuqezinjtë në krahun e djathtë, përcjell ORAinfo.

Për më tepër, forma e dobët e bashkatdhetarit të tij Suso e ka lejuar atë të punojë pa presione.

Sidoqoftë, disa javë më parë, e ardhmja e tij me Milanin nuk ishte aq e qartë. Boban dhe Maldini janë duke punuar shumë në tregun e transferimeve midis nënshkrimeve dhe shitjeve, duke kërkuar të ndryshojnë gjërat me shpresën për të ndikuar në rezultatin e sezonit.

Sipas raportimeve nga Calciomercato, Castillejo së fundmi tha jo për një ofertë nga Espanyol, të cilët ishin shumë të prirur për ta rrëmbyer atë.

Anësori, nga ana tjetër, gjithmonë ka dashur të qëndrojë në Milano dhe të dëshmojë vlerën e tij./ORAinfo/

Komento: