Milan ia tregon derën, tri skuadra i vihen pas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ia tregon derën, tri skuadra i vihen pas

18:02 | 15 Janar 2020

Tre klube spanjolle janë të interesuar të nënshkruajnë 26-vjeçarin e Milanit, Suso.

Raporti detajon se si Getafe, Valencia dhe Sevilla janë të gjithë të interesuar për Spanjollin, i cili është kontraktuar me kuqezinjtë deri në vitin 2022, përcjell ORAinfo.

Lojtari ka qenë i rregullt për ekipin milanez që nga ardhja e tij në 2015 nga Liverpool, por kurrë nuk ka arritur lartësitë që shumë shpresuan ai do të. Ai ka luftuar këtë sezon, pavarësisht se i është dhënë shumë kohë duke luajtur nga Marco Giampaolo dhe Stefano Pioli.

Suso ka bërë 16 paraqitje deri më tani këtë sezon për gjithsej 1361 minuta. Në atë kohë sulmuesi 26-vjeçar spanjoll ka shënuar një gol dhe ka siguruar dy asistime. Ai është kritikuar nga të dy fansat dhe ekspertët ashtu edhe këtë sezon për shfaqjet e tij të pasakta. Kuqezinjtë aktualisht janë në vendin e 10 në ligë pas 19 ndeshjeve./ORAinfo/

Komento: