Milan ka edhe një yll – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ka edhe një yll

20:40 | 20 Shtator 2021

Pierre Kalulu bëri paraqitjen e tij të parë të sezonit në Serie A në barazimin e mbrëmshëm 1-1 kundër Juventusit.

MilanNews shkruan se si kriza e dëmtimeve të sezonit të hershëm me të cilën Milani është kapur u ka dhënë mundësi disave që mund të mos i prisnin, shkruan ORAinfo.

Kalulu u hodh në grindje pas dëmtimit të Kjaer dhe luajti një lojë të mirë kundër Juventusit në debutimin e tij, duke siguruar garanci në fazën mbrojtëse dhe mbi të gjitha duke qenë një dalje shtesë në sulm.

Pioli pa dyshim që do të mendojë se ai mund të kishte zgjedhur Kalulu që në fillim në vend që të përshtatej Tomori si një mbrojtës i krahut të plotë, por kjo është përfitimi i pasqyrës dhe e mërkura mund të sjellë zgjedhje të ndryshme.

Nëse Kalabria është jashtë dhe shefi ka ide të ndryshme taktike për Florenzi, ai e di se ka një lojtar të besueshëm për të dërguar.

Sigurisht që ish -njeriu i Lyonit ende mund të zhvillohet në zona të caktuara, por mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të luash kohë momentet e duhura. /ORAinfo/

Komento: