Milan ka katër alternativa për Correa, secili me ‘bishë’ se tjetri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ka katër alternativa për Correa, secili me ‘bishë’ se tjetri

14:16 | 30 Gusht 2019

Angel Correra gjithnjë e me largë transferimit në Milan.

Kjo pasi drejtuesit e Milan dhe ata të Atletico Madridit nuk po pajtohen për detajet e arritjes së marrëveshjes.

Tani Milan është ende në kërkim të një sulmuesi për t’u vendosur përkrah Krzysztof Piatek, përcjell ORAinfo.

Corriere Dello Sport raporton se klubi ‘Kuq e Zi’ ka katër emra në radarin e tij, të gjitha këta janë alternativa për Correa.

Everton Soares i Gremio, Mariano Diaz i Real Madrid, Christian Kouame i Genoa dhe Memphis Depay nga Lyon.

Soares dhe Diza janë marrëveshjet më të vështira për tu arritur, duke pasur parasysh kostot, ndërsa Kouame dhe Depay janë të përballushëm për kuleten e Milanit. /ORAinfo/

Komento: