Milan merr lajm të keq – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr lajm të keq

23:56 | 22 Shtator 2022

Mund të ketë akoma më shumë probleme lëndimesh për AC Milan për të luftuar pasi Mike Maignan la lojën midis Francës dhe Austrisë në pjesën e parë për shkak të lëndimit.

Komentet e Roberto Mancinit për largimin e Tonalit nga kampi më herët sot shkaktuan alarm, duke pasur parasysh se mbrojtësi i majtë Theo Hernandez ka pësuar një problem ngjitës dhe për këtë arsye do të mungojë në dy ndeshjet që do të luajë Franca, ndërsa Davide Calabria gjithashtu do të kërkojë pushim gjatë pushimit, përcjell ORAinfo.

Mike Maignan e nisi ndeshjen kundër Austrisë sonte duke qenë se Hugo Lloris është jashtë, por ai u zëvendësua në interval. Portieri i Milanit u largua nga fusha në Stade de France për t’i lënë vend Alphonse Areolës për shkak të një problemi në pulpin e majtë.

Kjo është ajo që raportohet nga RMC Sport, kështu që edhe një herë ekipi mjekësor i Milanit do të presë një përditësim në lidhje me gjendjen e lojtarit në funksion të ndeshjeve vendimtare të ardhshme./ORAinfo/

Komento: