Milan merr lajmin e keq – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr lajmin e keq

19:10 | 22 Shtator 2021

AC Milan, ka konfirmuar se Alessandro Plizzari i është nënshtruar një operacioni dhe pritet të jetë jashtë për rreth tre muaj.

Në faqen zyrtare të klubit, ata njoftuan se Plizzari i është nënshtruar një operacioni sot për t’u marrë me tendonitin kronik dypalësh patellar. Tendoniti patellar është një dëmtim ose inflamacion i zakonshëm i tendinit që lidh kapakun e gjurit tuaj (patelën) me kockën tuaj të shpinës ,përcjell ORAinfo.

Operacioni u përfundua nga konsulenti ortoped i klubit Roberto Pozzoni në Clinica La Madonnina nën mbikëqyrjen e mjekut të klubit Lucio Genesio dhe ishte një sukses i plotë.

Është një goditje për 21-vjeçarin, i cili ka kaluar kohë në huazim në Ternana, Reggina dhe Livorno. /ORAinfo/

Komento: