Milan merr lajmin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr lajmin e madh

23:26 | 20 Dhjetor 2019

Andrea Conti, është rikthyer sërish .Pas dy dëmtimeve, numri 12 ka rifituar vendin e tij në ekipin e Milanos për shkak të rraskapitjes dhe përjashtimit këtë javë të Theo Hernandez.

Hernandez, pavarësisht se filloi në të majtën, ka qenë mbrojtësi i ri golashënuesi më i mirë i skuadrës ka katër gola, së bashku me Piatek.

Dy në tre ndeshjet e fundit, gjë që tregon se sa i mirë ka qenë ai kohët e fundit. Sidoqoftë, kundër Atalanta, ai nuk do të jetë i pranishëm, dhe Pioli duhet t’i drejtohet Rodriguez.

Për Contin, do të jetë një kohë për të ngritur lart në krahun e duhur. Gjatë kohës së tij në Atalanta, në sezonin 2016/17, ai shënoi tetë gola dhe katër asistime, përcjell ORAinfo.

Në Milano, 29 paraqitje dhe pa gola: shumë, shumë dëmtime që kanë kushtëzuar rritjen e tij.

Por tani duket se ka ardhur koha e tij, kundër klubit të tij të mëparshëm, ku ai shpërtheu dhe doli të ishte versioni më i mirë i vetvetes. Në stolin e sezonit të kaluar, ai tani është gati të përballet me mjeshtrin Gasperini. /ORAinfo/

Komento: