Milan merr lajmin e madh nga Ibrahimovic – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr lajmin e madh nga Ibrahimovic

12:38 | 20 Dhjetor 2019

Zlatan Ibrahimoviç ka refuzuar një transferim në Everton, pretendon një raport, por dëshiron të jetë i sigurt para se të pranojë një rikthim në Milano.

Sipas botimit të së Premtes në La Gazzetta dello Sport, Milani ende është duke pritur për një sinjal nga Ibrahimoviç pasi bëri një ofertë javë më parë, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, gazeta pretendon se ai nuk ka ende për të dhënë një përgjigje për kuqezinjtë sepse ai dëshiron të jetë plotësisht i bindur se mund të ndihmojë ekipin.

Ndjenja është se Ibra është shqyer mes vazhdimit të karrierës së tij në Milano apo pensionit, pa asnjë interes të luajë për një klub tjetër pavarësisht lidhjeve të shumta me Everton.

Nuk ka asnjë ultimatum nga ana e Milanit e gjërave, por padyshim që nuk mund të vazhdojë përgjithmonë.

Dëshira e Ibrahimovic është pse të kalojë Krishtlindjet me familjen e tij, dhe pastaj të bëjë një vlerësim se ku qëndron e ardhmja e tij.

Në ndërkohë, duket se Milani po rreshton caqe alternative. /ORAinfo/

Komento: