Milan merr vendim për Bakayokon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr vendim për Bakayokon

10:23 | 12 Gusht 2020

Milan po përshpejton ndjekjen e mesfushorit të Chelsea Tiemoue Bakayoko, pretendon një raport.

Sipas MilanNews, kuqezinjtë ende nuk kanë filluar fushatën e tyre të shpenzimeve për faktin se ata janë duke pritur për të siguruar rinovimin e Zlatan Ibrahimovic.

E ardhmja e suedezit është shumë e rëndësishme dhe menaxhmenti dëshiron që së pari të mbyllë marrëveshjen e re përpara se të kalojë në nënshkrime të tjera, përcjell ORAinfo.

Kontaktet me agjentët dhe ndërmjetësit janë në vazhdim, dhe për momentin pista që çon në Tiemoue Bakayoko është një gjallëri. Bisedimet nuk do të jenë të lehta, por lojtari ka pranuar të ulë pagën e tij.

Chelsea aktualisht po kërkojnë 22-23 milionë euro, kjo është arsyeja pse kuqezinjtë kanë vendosur të presin që çmimi të bjerë, dhe ndërsa ditët kalojnë ata monitorojnë nga afër situatën.

Ai nuk është pjesë e planeve të tyre, por Chelsea me siguri nuk dëshiron ta heqë atë nën vlerën e tregut, kështu që Milani do të presë. /ORAinfo/

Komento: