Milan merr vendim të papritur për përforcimin e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr vendim të papritur për përforcimin e ri

13:27 | 13 Janar 2020

Simon Kjaer, është qendërmbrojtësi i ri i Milanit. Pasi përfundoi testet mjekësore të tij për klubin javën e kaluar, Sevilla tani ka njoftuar largimin e ndërkombëtarit danez.

Me fjalë të tjera, shqiptimi i huasë në Atalanta është shkurtuar për 30-vjeçarin, përcjell ORAinfo.

Kuqezinjtë kanë luftuar në mbrojtje gjatë pjesës së parë të sezonit, duke u kthyer kështu në tregun e transferimeve për të zgjidhur çështjet e tyre. Pasi e kishin shitur Caldara te Atalanta, përveç dëmtimit të Duarte, ishte e qartë se ata kishin nevojë për një mbrojtës qendror.

Pasi dështuan në arritjen e Todibo të Barcelonës, Boban dhe Maldini kaluan fokusin te Atalanta dhe Kjaer. Së bashku me Sevilla, të tre palët ranë dakord për zgjidhjen, siç u njoftua nga klubi spanjoll në faqen e tyre zyrtare një moment më parë.

Mbetet për tu parë kur ai do të bëjë paraqitjen e tij të parë për kuqezinjtë, megjithëse se ai mund të jetë në stol për ndeshjen e së Mërkurës Coppa Italia kundër SPAL./ORAinfo/

Komento: