Milan mposht gjigantët evropian, po e transferon talentin e madh të sulmit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan mposht gjigantët evropian, po e transferon talentin e madh të sulmit

09:40 | 14 Shtator 2020

AC Milan është një nga ekipet që janë në garë për të nënshkruar me sulmuesin e Stade Rennais, Georginio Rutter.

Sipas një raporti nga Calciomercato, Rossonerët janë një nga një numër i klubeve më të mira evropiane të interesuar për nënshkrimin e qendër-sulmuesit 18-vjeçar, përcjell ORAinfo.

Kontrata e Rutter skadon në 2021 dhe ai përshkruhet në artikull si një sulmues modern me një fizik të mirë, por mbi të gjitha posedimin e një teknike të shkëlqyeshme topi.

Me pak fjalë, potenciali është i gjithë atje, por Rutter po kërkon një klub që do t’i japë atij mundësinë për të treguar atë që mund të bëjë menjëherë, dhe duke parë lëvizjen e Pierre Kalulu dhe kohën pasuese të lojës parasezone mund t’i japë Milanit një avantazh në garën për ta transferua atë.

Kujtojmë që interesim për të kanë edhe Arsenal, Bayern Munich dhe Dortmund. /ORAinfo/

Komento: