Milan në gjah, synon transferimin e yllit nga Bolonja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan në gjah, synon transferimin e yllit nga Bolonja

22:32 | 24 Qershor 2021

AC Milan ende po shikon opsionet e mundshme brenda Serie A për të forcuar departamentin e tyre të mesfushës.

Calciomercato ka bërë një vlerësim të gjuetisë së Milanit për një mesfushor të ri qendror për të komplimentuar dy startuesit Franck Kessie dhe Ismael Bennacer plus Sandro Tonali të kthyer, duke supozuar se marrëveshja e tij e përhershme do të kalojë, përcjell ORAinfo.

Një nga lojtarët në radarin e Rossonerëve është Jerdy Schouten i Bolonjës.

Kontrata e 24-vjeçarit zgjat deri në qershor 2024 dhe kjo është arsyeja pse Bolognese po kërkojnë 15 milionë euro për ta lënë atë të largohet në mercato të ardhshëm, pasi e kishin blerë atë për pak më shumë se 2 milionë euro.

Mesfushori bëri 34 paraqitje gjatë sezonit 2020-21 duke shënuar një gol, dhe gjatë fushatës ai ka treguar se ai mund të ishte gati për hapin në një klub të lartë. /ORAinfo/

Komento: