Milan në luftë me disa ekipe për 20 milionëshin qendërmbrojtës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan në luftë me disa ekipe për 20 milionëshin qendërmbrojtës

16:24 | 04 Maj 2021

AC Milan është një nga shumë skuadrat e interesuara në nënshkrimin e qendërmbrojtësit, Loic Bade nga klubi francez RC Lens.

ActuFoot në Francë pretendon se një garë e ashpër është vendosur të shpaloset për të zbritur 21-vjeçarin Bade në San Siro gjatë afatit të transferimeve të verës.

Por për ta arritur këtë Milan duhet t’i mposht disa ekipe.

Kjo pasi të interesuara për ta nënshkruar atë janë edhe Lyon, Rennes, Leeds dhe Borussia Mönchengladbach, përcjell ORAinfo.

Ndërsa mediat spanjolle raportojnë se interesim për lojtarin kanë edhe Sevilla dhe Villarreal.

Bade ka luajtur 30 ndeshje me Lens këtë sezon dhe ka qenë i lidhur gjerësisht me Milanin më parë, veçanërisht në dy dritaret e fundit.

Çdo blerës i mundshëm i ardhshëm do të duhet të paguajë 20 milionë euro për të siguruar shërbimet e mbrojtësit, i cili është nën kontratë deri në qershor 2023. /ORAinfo/

Komento: