Milan nis të përgatitet për afatin e janarit, synon transferimin e talentit të madh 18 vjeçar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nis të përgatitet për afatin e janarit, synon transferimin e talentit të madh 18 vjeçar

13:01 | 11 Tetor 2020

AC Milan gjatë afatit të verës nuk ka arritur që ta transferoj ndonjë lojtar i cili do të mund ta zëvendësonte Theo Hernandez, në rast të ndonjë lëndimi.

në fund të afatit, rossonerët lejuan huazimin e Diego Laxalt në Celtic, duke mbetur pa rezerva në këtë krah të mbrjtjes, përcjell ORAinfo.

E tani kuqezinjtë kanë filluar të mendojnë për afatin e janarit.

Milan po synon transferimin e mbrojtësit portugez, Nuno Mendes. 18 vjeçari është bërë një titullar për Sporting.

Raporti i skautimit i përpiluar nga Milani tregon historinë e një talenti të shkëlqyeshëm dhe një udhëtim që kulmoi me një thirrje të parë për ekipin kombëtar portugez U21.

Drejtori Sporting Frederic Massara tashmë bëri një përpjekje me Sporting në mes të shtatorit, por ata nuk ishin të hapur për shitje.

Sidoqoftë, Massara nuk e ka braktisur ndjekjen dhe priten kontakte të reja me shoqëruesit e lojtarit.

Të interesuar për të janë edhe Arsenal, Wolverhampton dhe Manchester United, andaj Milan duhet të veproj shpejt nëse e dëshiron talentin në ekip. /ORAinfo/

Komento: