Milan nuk ndalet,po e transferon “MBRETIN” e asistimeve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nuk ndalet,po e transferon “MBRETIN” e asistimeve

13:48 | 02 Shtator 2019

Milani ka raportuar se ka bërë një ofertë 20 milion euro për yllin të Shakhtar Donetsk, Taison.

Sipas ekspertit të transferimit, Matteo Pedrosi, Milani po punon për një marrëveshje për Taison dhe ka paraqitur një ofertë,përcjell ORAinfo.

Pedrosi paralajmëron se Shakhtar është ende duke pritur për 30 milion euro, vlera e klauzolës së tij të lirimit, por vëren se kuqezinjtë po përpiqen të negociojnë një çmim më të ulët.

31-vjeçari tashmë e ka bërë të qartë se dëshiron të largohet nga kampionët e Ukrainës përpara afatit të sotëm.

Pavarësisht se është 31 vjeç, sulmuesi është një ndërkombëtar brazilian me tetë paraqitje dhe është një burim i dobishëm i asistimeve, duke vendosur 74 gola në 242 paraqitje./ORAinfo/

Komento: