Milan po e sakrifikon super lojtarin për ta transferuar yllin Atalantas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e sakrifikon super lojtarin për ta transferuar yllin Atalantas

23:33 | 27 Korrik 2021

Milani ka qenë shumë aktiv në treg deri më tani dhe mund të ketë akoma më shumë për Rossonerët, të cilët po kërkojnë të mbështesin krahun e djathtë.

Sidoqoftë, për ta bërë këtë, ata duhet të shesin një lojtar.

Samu Castillejo është zgjedhja e dytë e djathtë dhe duhet të largohet para se Milani të bëjë ndonjë lëvizje konkrete në treg.

Paolo Maldini dhe Ricky Massara thjesht nuk mund të rrezikojnë të nënshkruajnë një anësor të ri pasi spanjolli mund të përfundojë duke qëndruar, përcjell ORAinfo.

Sipas Antonio Vitiello, Milani është afruar në lidhje me Castillejo por përpjekjet – nga disa ekipe spanjolle – kanë qenë vetëm për huazime.

Rossonerët do të donin ta shisnin atë plotësisht, natyrisht, gjë që e bën situatën të komplikuar.

Sa i përket zëvendësimit të ish-lojtarit të Villarreal, Josip Ilicic është ende një opsion për të djathtën dhe konsiderohet si një mundësi me kosto të ulët nga drejtuesit e Milanit.
Mbetet të shihet nëse ata do të jenë në gjendje të bëjnë një lëvizje për njeriun Atalanta. /ORAinfo/

Komento: