Milan po e transferon “De Ligt” e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon “De Ligt” e ri

21:43 | 03 Dhjetor 2021

AC Milan, është i interesuar të nënshkruajë me mbrojtësin e Lille, Sven Botman si mbulesë për Simon Kjaer si dhe një opsion afatgjatë për të ardhmen.

Sipas të fundit nga MilanLive, Paolo Maldini dhe Ricky Massara po shikojnë dhe vëzhgojnë një lojtar që luan në Ligue 1 diçka që sigurisht tingëllon e njohur dhe është Botman i Lille.

Milani ka përfunduar operacionet e mëparshme me Les Dogues si marrëveshjet me Rafael Leao dhe Mike Maignan, ndërsa Renato Sanches ka qenë gjithashtu i lidhur me klubit, përcjell ORAinfo.

21-vjeçari Botman ka grumbulluar 10 paraqitje në Ligue 1 këtë sezon dhe me 1.95 m ai është padyshim një prani fizike imponuese, pasi ka kaluar nëpër sektorin e të rinjve të Ajax ndërsa është etiketuar si “De Ligt i ri” dhe është një pjesë vendimtare. e skuadrës fituese të titullit të Lille sezonin e kaluar./ORAinfo/

Komento: