Milan po transferon super lojtarin në janar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po transferon super lojtarin në janar

10:13 | 21 Dhjetor 2019

Milan po transferon super lojtarin.

Milan ka filluar të punojë për një transferim nga Premierligë.

Sipas medieve në Itali ‘Rossonerët’ po kërkojnë transferimin e Nemanja Matic në afatin kalimtar të janarit, përcjell lajmi.

Milan ndjen nevojën për të freskuar mesfushën e trajnerit Stefano Pioli.

Në anën tjetër Matic ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me Manchester United.

‘Djajtë e Kuq’ nuk kanë shprehur interesim për vazhdimin e saj, dhe një shitje drejt Milanit në janar, duke shumë e mundshme.

Komento: